Cel studiów

Celem studiów jest wyposażenie uczestników w wiedzę i umiejętności potrzebne do samodzielnego zarządzania placówkami oświatowymi, z uwzględnieniem wymogów reformy edukacji.

Uczestnicy nabędą kwalifikacje do pracy na stanowisku dyrektora szkoły/placówki oświatowej, a ponadto uzyskają wiedzę i umiejętności niezbędne do sprawnego zarządzania. Słuchacze po ukończeniu studiów uzyskują kwalifikacje zgodnie z Rozporządzeniem MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 27 października 2009 r.w sprawie wymagań, jakim powinna podlegać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze w poszczególnych typach publicznych szkół i rodzajach publicznych placówek (Dz. U. Nr 184 poz. 1436).

1. Kontrola zarządcza
  2. Nadzór pedagogiczny
  3. Prawo oświatowe
  4. Psychologia kierowania
  5. Finanse szkolne
  6. Promocja placówki oświatowej
  7. Marketing edukacyjny

Studia kończą się napisaniem pracy dyplomowej i jej obroną.

Kadrę wykładowców stanowią doświadczeni praktycy. Oprócz zajęć wykładowych, prowadzone będą metodami aktywizującymi, ćwiczenia oraz zajęcia warsztatowe.

Podstawa prawna

Plany i programy studiów podyplomowych tej specjalności zostały opracowane i ułożone zgodnie z obowiązującymi rozporządzeniami:

• Program studiów jest zgodny z nowym Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.U. 2019 poz. 1450). , (Dz. U. z 2012 r. poz. 131).
  • Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz. U. z 2017 r. poz. 1575)
  • Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 31 marca 2017 r. w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół (DZ. U. z 2017 r. poz. 703)
  • Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 sierpnia 2017 r. w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach (Dz. U. z 2017 r. poz. 1591)

Studia trwają 3 semestry.

Termin rozpoczęcia

Spotkanie organizacyjne 30.03.2023 r. – zajęcia dydaktyczne już w kwietniu 2023 r.

Koszt studiów

Opłata za naukę na studiach podyplomowych wynosi 2990,00 zł. Czesne jest płatne w bardzo dogodnych ratach. Opłata gwarancyjna 200,00 zł jest wliczona w całkowity koszt studiów.

Zniżki

• 3% – dla uczestników szkoleń rad pedagogicznych oraz kursów doskonalących (bez względu na odbytą ilość),
  • 5% – Absolwenci jednej specjalności,
  • 10% – Absolwenci dwóch specjalności,
  • 10% – Zniżka małżeńska – jeżeli małżonkowie studiują w tym samym czasie, zniżka przysługuje jednemu z nich studiującemu na droższej specjalności, zniżki absolwenckie jednego z małżonków przechodzą na drugiego,
  • 15% – absolwenci trzech specjalności i więcej.

Zniżki łączą się. Jednocześnie zniżki nie mogą przekroczyć 25%, jeżeli po zsumowaniu tak by się stało zniżkę ustala indywidualnie Dyrektor IDN WIEDZA.

Organizator nie pobiera opłat za:

• wydanie dokumentów na życzenie słuchaczy (standardowe zaświadczenie, rachunki),
  • przystąpienie do egzaminu dyplomowego.

Warunki przyjęcia na studia

• Ukończenie studiów wyższych licencjackich lub magisterskich.
  • Dokonanie opłaty gwarancyjnej 200 zł na poczet czesnego (Uwaga! Opłata gwarancyjna nie jest zwracana, jeśli kandydat nie podejmie nauki, a kierunek został uruchomiony. W przeciwnym razie opłata zostanie zwrócona).
  • Aby móc podjąć naukę na studiach podyplomowych, nie trzeba być nauczycielem zatrudnionym w placówce oświatowej.

1. Zgłoszenie on-line
  2. kwestionariusz GSW
  3. 2 poświadczone za zgodność z oryginałem kserokopie ukończenia studiów wyższych – kserokopie dyplomów mogą zostać podbite za zgodność z oryginałem przez dyrektora Państwa szkoły. W przeciwnym wypadku, prosimy o dostarczenie oryginału dyplomu do wglądu.
  4. 2 egzemplarze uzupełnionego oraz podpisanego oświadczenia pedagogicznego (oświadczenie informuje, że studia nie nadają kwalifikacji pedagogicznych. Zgodnie z tym zapisem, studia nadają pełne kwalifikacje, jeżeli osoba zapisująca się na studia posiada przygotowanie pedagogiczne).
  5. Kserokopia dowodu wpłaty opłaty gwarancyjnej w wysokości 200 złotych (w tytule opłaty prosimy wpisać imię i nazwisko kandydata oraz nazwę kierunku studiów podyplomowych). Opłata gwarancyjna jest opłata wliczoną w całkowity koszt studiów (pozostała kwota jest płatna w 3 lub 4 ratach) i nie jest zwracana w przypadku, gdy kierunek zostanie uruchomiony, a słuchacz zrezygnuje ze studiów.

Uwaga! Powyższy komplet dokumentów należy dostarczyć osobiście lub nadać listem poleconym do naszej placówki w ciągu 14 dni od dnia wysłania zgłoszenia na studia. Osoby, które nie dostarczą w/w dokumentów w terminie, nie zostaną przyjęte na studia.

Miejsce prowadzenia zajęć

Studia realizowane w całości z wykorzystaniem technik i metod kształcenia na odległość

Studia prowadzi

Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium