Witamy Państwa na stronie IDN WIEDZA Instytutu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach,

IDN WIEDZA Instytut Doskonalenia Zawodowego w Katowicach jest niepubliczną placówką na stałe wkomponowaną w rynek edukacyjny naszego województwa. Cechą wyróżniającą nasz Instytut jest wieloletnia współpraca z Gnieźnieńską Szkołą Wyższą Milenium, gwarantującą wysoki poziom edukacyjny, który staramy się osiągać każdego dnia, z pasją realizując zadania organizacyjno – dydaktyczne.

Jesteśmy placówką o ogólnopolskim zasięgu działania, wpisaną przez Prezydenta Miasta Katowice do ewidencji niepublicznych placówek kształcenia ustawicznego doskonalenia nauczycieli, pod nr 3/2019.

Na niepowtarzalny charakter naszej placówki pracuje zespół znakomitych fachowców, którzy prowadząc ciekawe zajęcia realizują naszą misję „Więcej wiedzieć, więcej umieć”. Kadrę dydaktyczną stanowią wykładowcy, wśród których są pracownicy naukowi, psychologowie, dyrektorzy szkół, nauczyciele z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.

Nad organizacją nauki czuwa kompetentna i kulturalna obsługa administracyjna, która każdego dnia służy pomocą i radą, gdyż jednym z najistotniejszych celów Instytutu jest zapewnienie wysokiej jakości edukacji, dostosowanej do potrzeb rynku edukacyjnego.

IDN WIEDZA Instytut Doskonalenia Zawodowego gwarantuje wysoki poziom zajęć, sprawną organizację, a także kulturalne, rzetelne i profesjonalne podejście do słuchaczy oraz ich problemów.

Naszą ofertę kierujemy szczególnie do:

  • Nauczycieli różnych specjalności;
  • Dyrektorów szkół i placówek;
  • Kandydatów na stanowiska dyrektorów;
  • Absolwentów wyższych uczelni;
  • Innych osób pragnących uzyskać kwalifikacje do pracy w szkołach
  • i placówkach oświatowych.

Naszym celem jest:

  • Pomoc nauczycielom w rozwoju zawodowym, z uwzględnieniem aktualnych potrzeb rynku;
  • Poszerzenie kwalifikacji zawodowych nauczycieli poprzez zdobycie wiedzyi umiejętności oraz uzyskanie przygotowania merytorycznego do nauczania przedmiotu lub prowadzenia zajęć.
  • Doskonalenie zawodowe dyrektorów szkół i placówek, mające na celu poprawienie realizacji dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych zadań szkoły;
  • Wspieranie nowatorskich inicjatyw nauczycieli oraz wspomaganie samokształcenia i doskonalenia nauczycieli;

Zachęcam nauczycieli do podjęcia nauki na studiach podyplomowych oraz kursach doskonalących prowadzonych w naszej placówce, bo jak powiedział George Bernard Show – „Prawo do wiedzy jest jak prawo do życia”.

Z nauczycielskim pozdrowieniem,

Dyrektor IDN WIEDZA
mgr Jolanta Nowak

Przewiń do góry