Cel studiów

Celem studiów jest zdobycie kwalifikacji oraz wyposażenie słuchaczy w podstawy wiedzy teoretycznej i umiejętności praktyczne do nauczania przedmiotu Wychowanie do życia w rodzinie na wszystkich etapach edukacji.

Program studiów

• Antropologiczne, socjologiczne i prawne podstawy wychowania do życia w rodzinie
  • Podstawowe zagadnienia biomedyczne
  • Etyka zawodu
  • Wybrane zagadnienia z edukacji seksualnej
  • Wybrane zagadnienia psychologiczno-pedagogiczne
  • Komunikacja interpersonalna
  • Metodyka przedmiotu Wychowanie do życia w rodzinie
  • Praktyka – (praktyka może zostać zrealizowana w swoim miejscu pracy, pod nadzorem innego nauczyciela posiadającego kwalifikacje do prowadzenia zajęć).

Podstawa prawna

Plany i programy studiów podyplomowych tej specjalności zostały opracowane i ułożone zgodnie z obowiązującymi rozporządzeniami:

• Program studiów jest zgodny z nowym Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.U. 2019 poz. 1450).
  • Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz. U. z 2017 r. poz. 1575)
  • Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 31 marca 2017 r. w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół (DZ. U. z 2017 r. poz. 703)
  • Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 sierpnia 2017 r. w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach (Dz. U. z 2017 r. poz. 1591)
  • (Dz. U.2017 r. poz. 1591)

Studia trwają 3 semestry.

Termin rozpoczęcia

Data spotkania organizacyjnego oraz termin rozpoczęcia studiów zostanie podany wkrótce. W razie ewentualnych pytań prosimy o kontakt z sekretariatem Instytutu.

Koszt studiów

Opłata za naukę na studiach podyplomowych do daty spotkania organizacyjnego wynosi od 2800,00 zł. Czesne jest płatne w bardzo dogodnych ratach. Opłata gwarancyjna 200,00 zł jest wliczona w całkowity koszt studiów.

Zniżki

• 3% – dla uczestników szkoleń rad pedagogicznych oraz kursów doskonalących (bez względu na odbytą ilość),
  • 5% – Absolwenci jednej specjalności,
  • 10% – Absolwenci dwóch specjalności,
  • 10% – Zniżka małżeńska – jeżeli małżonkowie studiują w tym samym czasie, zniżka przysługuje jednemu z nich studiującemu na droższej specjalności, zniżki absolwenckie jednego z małżonków przechodzą na drugiego,
  • 15% – absolwenci trzech specjalności i więcej.

Zniżki łączą się. Jednocześnie zniżki nie mogą przekroczyć 25%, jeżeli po zsumowaniu tak by się stało zniżkę ustala indywidualnie Dyrektor IDN WIEDZA.

Organizator nie pobiera opłat za:

• wydanie dokumentów na życzenie słuchaczy (standardowe zaświadczenie, rachunki),
  • przystąpienie do egzaminu dyplomowego.

Warunki przyjęcia na studia

• Ukończenie studiów wyższych licencjackich lub magisterskich.
  • Dokonanie opłaty gwarancyjnej 200 zł na poczet czesnego (Uwaga! Opłata gwarancyjna nie jest zwracana, jeśli kandydat nie podejmie nauki, a kierunek został uruchomiony. W przeciwnym razie opłata zostanie zwrócona).
  • Aby móc podjąć naukę na studiach podyplomowych, nie trzeba być nauczycielem zatrudnionym w placówce oświatowej.

1. Zgłoszenie on-line
  2. kwestionariusz GSW
  3. 2 poświadczone za zgodność z oryginałem kserokopie ukończenia studiów wyższych – kserokopie dyplomów mogą zostać podbite za zgodność z oryginałem przez dyrektora Państwa szkoły. W przeciwnym wypadku, prosimy o dostarczenie oryginału dyplomu do wglądu.
  4. 2 egzemplarze uzupełnionego oraz podpisanego oświadczenia pedagogicznego (oświadczenie informuje, że studia nie nadają kwalifikacji pedagogicznych. Zgodnie z tym zapisem, studia nadają pełne kwalifikacje, jeżeli osoba zapisująca się na studia posiada przygotowanie pedagogiczne).
  5. Kserokopia dowodu wpłaty opłaty gwarancyjnej w wysokości 200 złotych (w tytule opłaty prosimy wpisać imię i nazwisko kandydata oraz nazwę kierunku studiów podyplomowych). Opłata gwarancyjna jest opłata wliczoną w całkowity koszt studiów (pozostała kwota jest płatna w 3 lub 4 ratach) i nie jest zwracana w przypadku, gdy kierunek zostanie uruchomiony, a słuchacz zrezygnuje ze studiów.

Uwaga! Powyższy komplet dokumentów należy dostarczyć osobiście lub nadać listem poleconym do naszej placówki w ciągu 14 dni od dnia wysłania zgłoszenia na studia. Osoby, które nie dostarczą w/w dokumentów w terminie, nie zostaną przyjęte na studia.

Miejsce prowadzenia zajęć

Zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej nr 62 w Katowicach, przy ul. Ordona 3d, z częstotliwością jednego/dwóch zjazdów w miesiącu w soboty od godz. 8.30 do 18.30 i niedziele od godz. 8.30 do godz. 15.30.

Studia prowadzi

Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium
ul. Leopolda Okulickiego 3a, 62-200 Gniezno

w porozumieniu z:

IDN WIEDZA Instytutem Doskonalenia Zawodowego w Katowicach
ul. Ordona 7/15, 40-164 Katowice

Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania, prosimy o kontakt:

tel.: 32 297-43-42,
500 012 950 (od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00)
e-mail: idn(at)idn.edu.pl