Trening słuchowy dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym

Szkolenie skierowane jest do:

Szkolenie skierowane jest do nauczycieli wychowania przedszkolnego, klas I – VIII  szkoły podstawowej oraz osób pracujących z dziećmi w ramach wczesnej interwencji i wczesnego wspomagania rozwoju

Cel szkoleniaPoznanie metod treningu słuchowego dla dzieci przedszkolnych, zapoznanie się z terminologią fachową, a także formami oddziaływań terapeutycznych.

Prowadzący: Elżbieta Kwietniowska – Strozik –  pedagog przedszkolny, wczesnoszkolny, surdopedagog, terapeuta ręki, logopeda.

• Wie, jaki związek ma percepcja słuchowa z osiągnięciami w klasach I – III
  • Wie, komu należy pomóc w rozwoju percepcji słuchowej
  • Zna ćwiczenia z syntezy słuchowej
  • Potrafi zaprojektować wzór treningu słuchowego (kodować i odkodowywać informacje)
  • Potrafi stymulować funkcje zaburzone u dzieci z niedosłuchem, jednostronnym niedosłuchem
  • Ma podejście terapeutyczne wspierając dzieci z trudnościami w nauce czytania sylab otwartych i złożonych z nich wyrazów
  • Potrafi rozwijać wrażliwość słuchową i koncentrację słuchową

• zaświadczenie
  • materiały szkoleniowe – zestawy ćwiczeń

1. Wprowadzenie do treningu słuchowego dzieci . Problematyka z odbiorem dźwięków mowy.
  2. Jak mówić, aby inni nas słyszeli.
  3. Jak słuchać, aby zrozumieć to, co się mówi.
  4. W jaki sposób zwracać się aby rozumiało polecenia werbalne.
  5. Jak kształcić percepcję słuchową w formie zabaw słuchowych i ćwiczeń terapeutycznych.
  6. Trening słuchowy z dźwiękami otoczenia i instrumentów.
  7. Wprowadzenie w świat dźwięków czytania.

Czas trwania: 1 dzień  (8 godzin dydaktycznych)

Termin: 6.04.2019 (sobota)

Koszt: 149,00

KLIKNIJ, ABY WYSŁAĆ ZGŁOSZENIE

• Karta zgłoszenia podpisana przez dyrektora szkoły/placówki*

*Dotyczy uczestników, za których reguluje opłatę szkoła/placówka. Na Państwa życzenie wystawiamy rachunki z terminem płatności.

W przypadku nieruchomienia kursu Instytut Doskonalenia Nauczycieli „WIEDZA”, ul. Wojewódzka 29/14, 40-026 Katowice, zobowiązuje się zwrócić wpłaconą kwotę na wskazane przez Słuchacza konto bankowe lub zaproponuje inny termin szkolenia.

Rezygnacje z kursu Instytut przyjmuje tylko w formie pisemnej. Za datę rezygnacji uznaje się datę dostarczenia/wpływu dokumentu do Instytutu. Warunki rezygnacji: