ELEMENTY INTEGRACJI SENSORYCZNEJ – zabawy stymulujące zmysły dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym

O kursie

Kurs uczy i pokazuje w jaki sposób organizować przestrzeń i zajęcia pozwalające dzieciom na wielozmysłowe poznawanie świata. Wczesne zauważenie problemu i wdrożenie interwencji ukierunkowanej na usprawnienie zaburzonych zmysłów chroni dziecko przed przykrymi doświadczeniami oraz pozwala unikać sytuacji trudnych. Zajęcia sensoryczne poprawiają samopoczucie dziecka oraz dają mu radość płynącą z zabawy i zauważalnych efektów nauki. Uwzględniając potrzeby sensoryczne podopiecznych można zmniejszyć ryzyko wystąpienia u nich trudności, jakimi są problemy emocjonalne i społeczne, niezgrabność ruchowa, problemy z koncentracją uwagi, agresja, nadpobudliwość psychoruchowa, czy też trudności w nauce.

Kurs skierowany jest do:

nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, a także dziecięcych opiekunek i zainteresowanych tematem rodziców

Prowadzący:

Joanna Brząkalik – terapeuta pedagogiczny, nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej

Cele kursu:

poznanie i zrozumienie wagi znaczenia prawidłowego funkcjonowania sensorycznego dla rozwoju i nauki dziecka; nabycie umiejętności dostrzegania symptomów świadczących o ewentualnych zaburzeniach sensorycznych wśród wychowanków; wzbogacenie własnego warsztatu pracy o umiejętności i narzędzia pozwalające na prowadzenie zajęć z elementami zabaw i ćwiczeń sensorycznych

• otrzymuje pisemne zaświadczenie o udziale w formie doskonalenia zawodowego;
  • posiada wiedzę na temat symptomów zaburzeń zmysłów i umie w tym kierunku przeprowadzić nauczycielską diagnozę;
  • zna metody i techniki wykorzystywane w dostarczaniu dzieciom zróżnicowanych bodźców zmysłowych;
  • dysponuje zbiorem zabaw i ćwiczeń pobudzających zmysły dziecka oraz przykładowymi scenariuszami zajęć;
  • posiada wykaz przydatnej literatury i zestawu pomocy dydaktycznych.

1. Symptomy zaburzeń przetwarzania sensorycznego u dzieci – nauczycielska diagnoza.
  2. Wspomaganie i stymulacja zmysłów dziecka – zabawy i ćwiczenia praktyczne.
  3. Wzorcowy program stymulacji wielozmysłowej.
  4. Przykładowe scenariusze zajęć – praca w grupach.
  5. Pomoce do zajęć, które można wykonać samemu – prezentacja i omówienie.
  6. Dostępna na rynku literatura i pomoce wykorzystywane do zajęć z elementami integracji sensorycznej.

Czas trwania:

1 dzień (8 godzin dydaktycznych)

Cena: 149,00 zł

Termin kolejnej edycji: 6.04.2019 (sobota)

• Karta zgłoszenia
  • Pisemne zobowiązanie dyrektora placówki do pokrycia kosztów szkolenia za daną osobę*

*Dotyczy uczestników, za których reguluje opłatę szkoła/placówka. Na Państwa życzenie wystawiamy faktury z przedłużonym terminem płatności.

KLIKNIJ, ABY PRZESŁAĆ ZGŁOSZENIE ELEKTRONICZNE!

W przypadku nieruchomienia kursu Instytut Doskonalenia Nauczycieli „WIEDZA”, ul. Wojewódzka 29/14, 40-026 Katowice, zobowiązuje się zwrócić wpłaconą kwotę na wskazane przez Słuchacza konto bankowe lub zaproponuje inny termin szkolenia.

powyżej 21 dni przed rozpoczęciem kursu –  zwrot dokonanej należności

UWAGA!

Zalecamy wygodny strój oraz prosimy o przyniesienie apaszki do zasłonięcia oczu.

Kontakt:

Anna Wilczek