Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z pomocą psychologiczną

Studia organizowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 stycznia 2012 r. w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz. U. z 2012 r. poz. 131). Skierowane do nauczycieli pracujących w placówkach opiekuńczo-wychowawczych oraz pedagogów szkolnych i koordynatorów zespołów diagnozujących ucznia. Studia uzupełniają wiedzę i umiejętności działalności terapeutycznej. Absolwent potrafi rozwiązywać problemy natury osobowościowej i wychowawczej, opanuje techniki prowadzenia zajęć w zakresie asertywności, wizualizacji, relaksacji, antystresowe oraz wiele innych. Uczestnicy studiów poznają także sposoby radzenia sobie z zachowaniami agresywnymi uczniów.

Cel studiów

Celem studiów jest uzupełnienie i uzyskanie kwalifikacji do pracy w charakterze pedagoga szkolnego w różnych typach szkół, który będzie współpracował z psychologiem w realizacji tzw. Opieki globalnej nad dzieckiem w środowisku szkoły i rodziny. Studia nadają również kwalifikacje do pracy na stanowisku wychowawcy w placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

Termin rozpoczęcia: 14 MARZEC 2018*

*(pod warunkiem zebrania się odpowiedniej liczby osób)

Koszt studiów

Opłata za naukę na studiach podyplomowych wynosi od 2 990,00 zł do 3 500,00 zł. Czesne jest płatne w bardzo dogodnych ratach. Opłata gwarancyjna 200,00 zł jest wliczona w całkowity koszt studiów.

Zniżki*:

3% – dla uczestników szkoleń rad pedagogicznych oraz kursów doskonalących (bez względu na odbytą ilość).

5% – Absolwenci jednej specjalności.

10% – Absolwenci dwóch specjalności.

10% – Zniżka małżeńska**, – jeżeli małżonkowie studiują w tym samym czasie, zniżka przysługuje jednemu z nich studiującemu na droższej specjalności.

15% – absolwenci trzech specjalności i więcej.

* Zniżki łączą się. Jednocześnie zniżki nie mogą przekroczyć 25%, jeżeli po zsumowaniu tak by się stało zniżkę ustala indywidualnie Dyrektor IDN WIEDZA. ** Zniżki absolwenckie jednego z małżonków przechodzą na drugiego.

Organizator nie pobiera opłat za:

• wydanie dokumentów na życzenie słuchaczy (zaświadczenia, rachunki)
  • przystąpienie do egzaminu dyplomowego

Jakie warunki przyjęcia na studia?

• Ukończenie studiów wyższych licencjackich lub magisterskich.
  • Ukończenie kursu kwalifikacyjnego z wybranej specjalności studiów
  • Dokonanie opłaty gwarancyjnej 200 zł- na poczet czesnego.
  • Aby móc podjąć naukę na studiach podyplomowych, nie trzeba być nauczycielem zatrudnionym w placówce oświatowej.

Aby zapisać się na studia, należy złożyć następujący komplet dokumentów:

• kwestionariusz GSW
  • 2 poświadczone za zgodność z oryginałem kserokopie ukończenia studiów wyższych- kserokopie dyplomów mogą zostać podbite za zgodność z oryginałem przez dyrektora Państwa szkoły. W przeciwnym wypadku, prosimy o dostarczenie oryginału dyplomu do wglądu.
  • Kserokopia dowodu osobistego.
  • 2 egzemplarze uzupełnionego oraz podpisanego oświadczenia pedagogicznego (oświadczenie informuje, że studia nie nadają kwalifikacji pedagogicznych. Zgodnie z tym zapisem, studia nadają pełne kwalifikacje, jeżeli osoba zapisująca się na studia posiada przygotowanie pedagogiczne).

Uwaga!

Powyższy komplet dokumentów należy dostarczyć osobiście lub nadać listem poleconym do naszej placówki w ciągu 14 dni od dnia wysłania zgłoszenia na studia. Osoby, które nie dostarczą w/w dokumentów w terminie, nie zostaną przyjęte na studia.

Studia prowadzi

Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium ul. Leopolda Okulickiego 3a, 62-200 Gniezno

w porozumieniu z:

Instytutem Doskonalenia Nauczycieli WIEDZA ul.Wojewódzka 29, 40-026 Katowice

Miejsce prowadzenia zajęć:

Zajęcia odbywają się w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Staszica 2 oraz w siedzibie Instytutu przy ul. Wojewódzkiej w Katowicach, z częstotliwością jednego/dwóch zjazdów w miesiącu w soboty od godz. 8.30 do 18.30 i niedziele od godz.8.30 do godz. 15.30.

Wykładowcy

Kadrę wykładowców stanowią pracownicy naukowi GSW Milenium oraz innych uczelni z terenu Śląska i Zagłębia. Psycholodzy, pedagodzy oraz doświadczeni praktycy. Oprócz zajęć wykładowych, prowadzone będą metodami aktywizującymi, ćwiczenia oraz zajęcia warsztatowe.

Program studiów obejmuje zagadnienia z zakresu:

• Diagnostyka pedagogiczna. Organizacja pracy zespołu diagnozującego
  • Terapia pedagogiczna w teorii i praktyce
  • Tworzenie i wdrażanie programów profilaktycznych w placówce opiekuńczo-wychowawczej
  • Metody i techniki pracy z grupą:-warsztat pracy z grupą-warsztat umiejętności społecznych
  • Studia kończą się egzaminem końcowym ustnym.

Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania, prosimy o kontakt:

32 297- 43- 42,
500 012 950 (od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00)

509 817 117 (od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00)
e-mail: idn@idn.edu.pl

Nr konta bankowego