Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z pomocą psychologiczną

Studia organizowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 stycznia 2012 r. w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz. U. z 2012 r. poz. 131). Skierowane do nauczycieli pracujących w placówkach opiekuńczo-wychowawczych oraz pedagogów szkolnych i koordynatorów zespołów diagnozujących ucznia. Studia uzupełniają wiedzę i umiejętności działalności terapeutycznej. Absolwent potrafi rozwiązywać problemy natury osobowościowej i wychowawczej, opanuje techniki prowadzenia zajęć w zakresie asertywności, wizualizacji, relaksacji, antystresowe oraz wiele innych. Uczestnicy studiów poznają także sposoby radzenia sobie z zachowaniami agresywnymi uczniów.

Cel studiów:

Celem studiów jest uzupełnienie i uzyskanie kwalifikacji do pracy w charakterze pedagoga szkolnego w różnych typach szkół, który będzie współpracował z psychologiem w realizacji tzw. Opieki globalnej nad dzieckiem w środowisku szkoły i rodziny. Studia nadają również kwalifikacje do pracy na stanowisku wychowawcy w placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

Czas trwania:

2 semestry

Termin rozpoczęcia:

12 marca 2019 r.

Koszt studiów:

Opłata za naukę na studiach podyplomowych wynosi od 2 890,00 zł (cena obowiązująca przy zapisie do dnia spotkania organizacyjnego) do 3 300,00 zł. Czesne jest płatne w bardzo dogodnych ratach. Opłata gwarancyjna 200,00 zł jest wliczona w całkowity koszt studiów.

Zniżki*:

3% – dla uczestników szkoleń rad pedagogicznych oraz kursów doskonalących (bez względu na odbytą ilość).

5% – Absolwenci jednej specjalności.

10% – Absolwenci dwóch specjalności.

10% – Zniżka małżeńska**, – jeżeli małżonkowie studiują w tym samym czasie, zniżka przysługuje jednemu z nich studiującemu na droższej specjalności.

15% – absolwenci trzech specjalności i więcej.

* Zniżki łączą się. Jednocześnie zniżki nie mogą przekroczyć 25%, jeżeli po zsumowaniu tak by się stało zniżkę ustala indywidualnie Dyrektor IDN WIEDZA. ** Zniżki absolwenckie jednego z małżonków przechodzą na drugiego.

Organizator nie pobiera opłat za:

• wydanie dokumentów na życzenie słuchaczy (zaświadczenia, rachunki)
  • przystąpienie do egzaminu dyplomowego

Warunki przyjęcia na studia:

• Ukończenie studiów wyższych licencjackich lub magisterskich.
  • Ukończenie kursu kwalifikacyjnego z wybranej specjalności studiów
  • Dokonanie opłaty gwarancyjnej 200 zł- na poczet czesnego.
  • Aby móc podjąć naukę na studiach podyplomowych, nie trzeba być nauczycielem zatrudnionym w placówce oświatowej.

Jakie dokumenty należy złożyć?

• kwestionariusz GSW
  • 2 poświadczone za zgodność z oryginałem kserokopie ukończenia studiów wyższych- kserokopie dyplomów mogą zostać podbite za zgodność z oryginałem przez dyrektora Państwa szkoły. W przeciwnym wypadku, prosimy o dostarczenie kserokopii oraz oryginału dyplomu do wglądu.
  • Kserokopia dowodu osobistego.
  • 2 egzemplarze uzupełnionego oraz podpisanego oświadczenia pedagogicznego (oświadczenie informuje, że studia nie nadają kwalifikacji pedagogicznych. Zgodnie z tym zapisem, studia nadają pełne kwalifikacje, jeżeli osoba zapisująca się na studia posiada przygotowanie pedagogiczne).

Uwaga!

Powyższy komplet dokumentów należy dostarczyć na spotkanie organizacyjne. Osoby, które nie będą mogły być obecne na spotkaniu organizacyjnym lub zapiszą się po jego dacie (tj. 12.03.2018) proszone są o dostarczenie dokumentów  lub nadanie ich listem poleconym do naszej placówki w ciągu 14 dni od dnia spotkania organizacyjnego lub od dnia wysłania zgłoszenia on-line na studia. Osoby, które nie dostarczą w/w dokumentów w terminie, nie zostaną przyjęte na studia.

Studia prowadzi:

Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium ul. Leopolda Okulickiego 3a, 62-200 Gniezno

w porozumieniu z:

Instytutem Doskonalenia Nauczycieli WIEDZA ul.Wojewódzka 29, 40-026 Katowice

Miejsce prowadzenia zajęć:

Zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej nr 62 w Katowicach, przy ul. Ordona 3d oraz w nowowyremontowanej siedzibie Instytutu przy ul. Wojewódzkiej w Katowicach, z częstotliwością jednego/dwóch zjazdów w miesiącu w soboty od godz. 8.30 do 18.30 i niedziele od godz.8.30 do godz. 15.30.

Program studiów obejmuje zagadnienia z zakresu:

• Diagnostyka pedagogiczna. Organizacja pracy zespołu diagnozującego
  • Terapia pedagogiczna w teorii i praktyce
  • Tworzenie i wdrażanie programów profilaktycznych w placówce opiekuńczo-wychowawczej
  • Metody i techniki pracy z grupą:-warsztat pracy z grupą-warsztat umiejętności społecznych
  • Studia kończą się egzaminem końcowym ustnym.

Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania, prosimy o kontakt:

32 297- 43- 42,
500 012 950 (od poniedziałku do piątku od 8.00 do 15.00)

e-mail: idn@idn.edu.pl

Nr konta bankowego