„MAŁA MATEMATYKA” – od zabawy zaczynamy, kiedy dziecko w świat liczb wprowadzamy

O kursie:

Nieodzownym działaniem nauczyciela w pracy z przedszkolakiem jest przygotowanie go do nauki matematyki w szkole. Okres przedszkolny to czas intensywnych ćwiczeń i zabaw w zakresie dziecięcej matematyki, bez których żadne dziecko nie jest w stanie sprostać edukacji matematycznej w szkole. Dziecięca matematyka to koncepcja wspomagania rozwoju umysłowego dzieci wraz z edukacją matematyczną. Najważniejsze są osobiste doświadczenia dziecka, stanowią one budulec, z którego dziecięcy umysł tworzy pojęcia i umiejętności.

Kurs skierowany jest do:

nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej

Prowadzący:

Joanna Brząkalik – terapeuta pedagogiczny, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Cel kursu:

uporządkowanie wiedzy na temat procesów poznawczych i ich roli w kształtowaniu się umiejętności matematycznych dziecka; praktyczne poznanie obszarów ćwiczeń stosowanych podczas wprowadzania dzieci w świat dziecięcej matematyki, zgodnie z założeniami edukacji matematycznej według E. Gruszczyk Kolczyńskiej.

• zna założenia koncepcji kształcenia matematycznego według Edyty Gruszczyk Kolczyńskiej
  • potrafi wdrożyć w działanie stymulowanie uzdolnień matematycznych dzieci, a także dobrze przygotować je do nauki matematyki w szkole
  • umiejętnie dobiera zestawy zabaw i działań, zgodnie z indywidualnym tokiem rozwoju dziecka
  • posiada wykaz przydatnej literatury i zestawu pomocy dydaktycznych

• zaświadczenie
  • pakiet szkoleniowy: wydruk + zapis materiałów na płycie CD

1. Koncepcja wspomagania rozwoju według „Dziecięcej matematyki” Edyty Gruszczyk Kolczyńskiej.
  2. Zawartość 12 kręgów tematycznych – zasada stopniowania trudności oraz tempa indywidualnego rozwoju dziecka.
  3. Ćwiczenia praktyczne – przećwiczenie wybranych zadań i zabaw.

Czas trwania:  1 dzień (8 godzin dydaktycznych)

Cena: 149,00 zł

Termin: 21.10.2017 (sobota)

• Karta zgłoszenia podpisana przez dyrektora szkoły/placówki*

*Dotyczy uczestników, za których reguluje opłatę szkoła/placówka. Na Państwa życzenie wystawiamy rachunki z terminem płatności.

KLIKNIJ ABY WYSŁAĆ ZGŁOSZENIE

W przypadku nieruchomienia kursu Instytut Doskonalenia Nauczycieli „WIEDZA”, ul. Wojewódzka 29/14, 40-026 Katowice, zobowiązuje się zwrócić wpłaconą kwotę na wskazane przez Słuchacza konto bankowe lub zaproponuje inny termin szkolenia.

Harmonogram  kursu:

• 08.30-11.00
    • otwarcie kursu
    • rozwój umysłowy dzieci w wieku przedszkolnym – edukacja matematyczna
    • zarys procedury diagnostycznej poziomu rozumowania matematycznego
    • prezentacja 12 kręgów tematycznych w metodzie Edyty Gruszczyk Kolczyńskiej
  • 11.00-11.15 – przerwa na kawę, herbatę, słodki poczęstunek
  • 11.15-13.00
    • wykorzystanie koncepcji „Dziecięcej Matematyki” w pracy z dziećmi w przedszkolu oraz w pracy korekcyjno-kompensacyjnej z uczniami edukacji wczesnoszkolnej
  • 13.00-13.30 – obiad (zostanie podany Państwu na miejscu szkolenia)
  • 13.30-15.30
    • zajęcia praktyczne – zabawy, działania i ćwiczenia do wykorzystania w trakcie prowadzenia zajęć w przedszkolu i szkole