KREATYWNE METODY EDUKACJI I TERAPII DZIECI I MŁODZIEŻY Praktyczne warsztaty dla nauczycieli i terapeutów uczniów z Zespołem Aspergera, ADHD, niepełnosprawnością intelektualną, zagrożonych niedostosowaniem społecznym

Szkolenie skierowane jest do: nauczycieli wychowania przedszkolnego, nauczycieli szkół podstawowych oraz gimnazjalnych, ośrodków wychowawczych, a także terapeutycznych.
Cel szkolenia:
Wzbogacenie zajęć z dziećmi poprzez wprowadzenie nowych i ciekawych gier oraz zabaw. Poznanie podstawowych technik terapii przez ruch, arteterapii, ze szczególnym uwzględnieniem: choreoterapii, muzykoterapii, teatroterapii, a także kreatywnej socjoterapii.
Prowadzący: Tomasz Kuta – terapeuta dzieci i młodzieży z kwalifikacjami
w zakresie pedagogiki, logopedii i psychologii.
Opis:
Warsztat wykorzystuje elementy tańca, muzyki, teatru i terapii oraz różne inne formy ekspresji twórczej. Bazuje na ruchu, czyli jednej z ulubionych form pracy uczniów zarówno pełnosprawnych, jak i niepełnosprawnych, a jego celem jest poznanie gotowych scenariuszy zajęć. Wypracowane warsztatowo sprawdzone i skuteczne metody oraz techniki usprawnią komunikację werbalną, niewerbalną, procesy poznawcze, a także motorykę.s zajęć z dziećmi mających formę edukacji przez zabawę.
  • zaświadczenie
  • materiały szkoleniowe zostaną przesłane uczestnikom drogą elektroniczną (opis wszystkich wykorzystanych tańców,  inscenizacji i zabaw oraz muzyki)

1. Powitanie w kręgu
  2. Taneczne wariacje na dobry początek.
  3. Emocje malowane.
  4. Teatralne szaleństwa i zadumy
  5. Gry i zabawy ruchowe.
  6. Muzyczne inspiracje

Czas trwania: 1 dzień  (8  godzin dydaktycznych)
Termin III edycji: 30.09.2017
Koszt: 149,00 zł
1.Karta zgłoszenia
2. Kopia opłaty za kurs (dokument wygenerowany z banku w formie PDF)
3. Pisemne zobowiązanie dyrektora placówki do pokrycia kosztów szkolenia za daną osobę*
  • *Dotyczy uczestników, za których reguluje opłatę szkoła/placówka. Na Państwa życzenie wystawiamy faktury z przedłużonym terminem płatności.

KLIKNIJ, ABY PRZESŁAĆ ZGŁOSZENIE ELEKTRONICZNE!

W przypadku nieruchomienia kursu Instytut Doskonalenia Nauczycieli „WIEDZA”, ul. Wojewódzka 29/14, 40-026 Katowice, zobowiązuje się zwrócić wpłaconą kwotę na wskazane przez Słuchacza konto bankowe lub zaproponuje inny termin szkolenia.

Rezygnacje z kursu Instytut przyjmuje tylko w formie pisemnej. Za datę rezygnacji uznaje się datę dostarczenia/wpływu dokumentu do Instytutu. Warunki rezygnacji:

Harmonogram  kursu:
  • 9.00 – 10.00 –Powitanie w kręgu
  • 10.00- 11.00 – Taneczne wariacje na dobry początek. Emocje malowane.
  • 11.00-11.15 – przerwa na kawę, herbatę, słodki poczęstunek
  • 11.15.-13.00 – Teatralne szaleństwa i zadumy. Gry i zabawy ruchowe
  • 13.00-13.30 –obiad (zostanie podany Państwu na miejscu szkolenia)
  • 13.30-15.00 – Muzyczne inspiracje, podsumowanie szkolenia, panel dyskusyjny