Gry i zabawy przeciwko agresji z elementami arte i muzykoterapii

Szkolenie skierowane jest do:

Szkolenie skierowane jest do nauczycieli wychowania przedszkolnego, nauczycieli klas I-III szkoły podstawowej oraz osób pracujących z dziećmi w wieku od 3 do 10 lat.

Cel szkolenia:

Celem kursu jest poznanie technik rozładowania złości, metod radzenia sobie z agresją u dzieci, a także sposobów  wyciszenia i uspokojenia niechcianych emocji.

• pozna wpływ postaw rodzicielskich na zachowanie dzieci,
  • dowie się, dlaczego dzieci reagują wybuchami  złości i zachowaniami agresywnymi,
  • otrzyma gotowy pakiet pomysłów na radzenie sobie z agresją u dzieci,
  • dowie się, jak nauczyciel może zareagować w sytuacji trudnej (pomiędzy uległością
    a agresją),
  • otrzyma gotowy scenariusz pracy z emocją,
  • stworzy zarys programu walki z agresją (metodą projektu),
  • uczestnik otrzyma: zaświadczenie, drogą elektroniczną materiały szkoleniowe z opisem wszystkich wykorzystanych zabaw i pomysłów na radzenie sobie z dziecięcą agresją

1. Przyczyny zachowań agresywnych u dzieci w ujęciu psychodynamicznym.
  2. Czy postawa rodzicielska może być  źródłem napięć emocjonalnych u dzieci?
  3. Emocje dziecka i nauczyciela w sytuacji trudnej.
  4. Złoty środek pomiędzy uległością a agresją
  5. Konstruktywne wyrażanie trudnych emocji.
  6. Muzykoterapia i bajkoterapia jako formy łagodzenia emocji i odprężania ciała. Autorski scenariusz „O chochliku złośniku, który psuje humor dzieciakom”.
  7. Gry i zabawy na rozładowanie agresji i uświadamianie sobie swoich emocji (np. Złe spojrzenie, Plansza emocji, taniec relaksacyjny, masażyk).
  8. Tworzenie zarysów programu walki z agresją w szkole lub przedszkolu metodą projektu.

Termin: 2020 rok

Czas trwania : 1 dzień ( 8  godzin dydaktycznych)

Termin: 14.11.2020 (sobota)

Koszt: 159,00

KLIKNIJ, ABY WYSŁAĆ ZGŁOSZENIE

• Pisemne zobowiązanie dyrektora placówki do pokrycia kosztów szkolenia za dana osobę*

*Dotyczy uczestników, za których reguluje opłatę szkoła/placówka. Na Państwa życzenie wystawiamy faktury z przedłużonym  terminem płatności.

W przypadku nieruchomienia kursu IDN „WIEDZA”, ul. Wojewódzka 29/2, 40-026 Katowice, zobowiązuje się zwrócić wpłaconą kwotę na wskazane przez Słuchacza konto bankowe lub zaproponuje inny termin szkolenia.
Rezygnacje z kursu Instytut przyjmuje tylko w formie pisemnej. Za datę rezygnacji uznaje się datę dostarczenia/wpływu dokumentu do Instytutu. Warunki rezygnacji:
– od 3 do 7 dni przed rozpoczęciem kursu –  potrącenie 50% pełnej należności

W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt:

Telefon: 32/255-12-12; 500-012-898
e-mail: idn @idn.edu.pl