GIMNASTYKA KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNA Z PROMOCJĄ ZDROWIA

Dwusemestralne studia podyplomowe prowadzone zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 stycznia 2012 r. w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz. U. z 2012r. poz. 131). Studia skierowane są do nauczycieli i wychowawców pragnących zdobyć kwalifikacje do prowadzenia zajęć z zakresu gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej

Czas trwania:

2 semestry –  zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 stycznia 2012 r. w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela, (Dz. U. z 2012r. poz. 131)

Terminy zajęć:

10.05.2017 (środa) godzina 16.00 – spotkanie organizacyjne w siedzibie Instytutu Doskonalenia Nauczycieli WIEDZA w Katowicach

Cena studiów

Dla osób, które zapiszą się do daty spotkania organizacyjnego całkowity koszt studiów będzie wynosił od 2500,00 – 2 790,00 zł i będzie płatny w 6 ratach. Po tym terminie ceny wzrosną.

Opłata gwarancyjna 200,00 zł będzie wliczona w całkowity koszt.

Dla naszych absolwentów studiów podyplomowych, kursów kwalifikacyjnych oraz uczestników innych form doskonalenia przewidujemy RABATY w wysokości od 3 do 15 %! ( informację na temat wysokości rabatu można uzyskać pod adresem idn@idn.edu.pl lub pod nr telefonu: 500 012 950)

Organizator nie pobiera opłat za:

• wydanie dokumentów na życzenie słuchaczy (standardowe zaświadczenie, rachunki)
  • przystąpienie do egzaminu dyplomowego

Jakie warunki przyjęcia na studia?

• Ukończenie studiów wyższych licencjackich lub magisterskich.
  • Dokonanie opłaty gwarancyjnej 200 zł- na poczet czesnego.
  • Aby móc podjąć naukę na studiach podyplomowych, nie trzeba być nauczycielem zatrudnionym w placówce oświatowej.

Uwaga! Opłata nie jest zwracana jeśli kandydat nie podejmie nauki, a kierunek został uruchomiony.
W przeciwnym razie opłata zostanie zwrócona.

Jakie dokumenty należy złożyć?

• Zgłoszenie on-line
  • kwestionariusz GSW
  • 2 poświadczone za zgodność z oryginałem kserokopie ukończenia studiów wyższych- kserokopie dyplomów mogą zostać podbite za zgodność z oryginałem przez dyrektora Państwa szkoły. W przeciwnym wypadku, prosimy o dostarczenie oryginału dyplomu do wglądu.
  • Kserokopia dowodu osobistego.
  • 2 egzemplarze uzupełnionego oraz podpisanego oświadczenia pedagogicznego(oświadczenie informuje, że studia nie nadają kwalifikacji pedagogicznych. Zgodnie z tym zapisem, studia nadają pełne kwalifikacje, jeżeli osoba zapisująca się na studia posiada przygotowanie pedagogiczne).
  • Kserokopia dowodu wpłaty opłaty gwarancyjnej w wysokości 200 złotych.

Studia prowadzi

Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium
ul. Pstrowskiego 3a
62-200 Gniezno

w porozumieniu z:

Instytutem Doskonalenia Nauczycieli WIEDZA, ul. Wojewódzka 29, 40-026 Katowice

Miejsce prowadzenia zajęć:

Zajęcia odbywają się w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Staszica 2 oraz w siedzibie Instytutu przy ul. Wojewódzkiej w Katowicach, z częstotliwością jednego/dwóch zjazdów w miesiącu w soboty od godz. 8.30 do 18.30 i niedziele od godz.8.30 do godz. 15.30.

Program studiów obejmuje zagadnienia m.in. z zakresu:

• blok przedmiotów specjalnościowych – elementy psychologii rozwojowej, najczęściej występujące odchylenia w narządzie ruchu w wieku rozwojowym – etiologia, skutki i leczenie, teoria wychowania fizycznego i antropomotoryka, biomechanika, anatomia funkcjonalna, fizjologia wysiłku fizycznego, gimnastyka, pływanie z elementami ratownictwa, gry i zabawy ruchowe, taniec, metodyka gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, rozwój fizyczny, sprawność i wydolność dzieci i młodzieży, sposoby diagnozowania stanu zdrowia, sprawność fizyczna i ocena skuteczności ćwiczeń korekcyjno-kompensacyjnych, gry sportowe – piłka nożna, piłka koszykowa, piłka siatkowa, piłka ręczna;
  • blok przedmiotów uzupełniających – technologia informacyjna w programie nauczania gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, higiena i emisja głosu, elementy prawa oświatowego;
  • praktyki – 60 godzin (praktyka może zostać zrealizowana w swoim miejscu pracy, pod nadzorem innego nauczyciela posiadającego kwalifikacje do prowadzenia zajęć).
  • Studia kończą się egzaminem

KLIKNIJ, ABY WYSŁAĆ ZGŁOSZENIE NA STUDIA!

Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania, prosimy o kontakt:

32 297- 43- 42,
500 012 950 (od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00)
e-mailowy: idn@idn.edu.pl

Nr konta bankowego: 88 1050 1360 1000 0022 7513 1262