GDY DZIECI SIĘ NUDZĄ, CZĘŚCIEJ MARUDZĄ! Zabawy muzyczne, plastyczne i twórcze dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym

Szkolenie skierowane jest do:

Szkolenie skierowane jest do nauczycieli wychowania przedszkolnego, nauczycieli klas I-III szkoły podstawowej oraz osób pracujących z dziećmi w wieku od 3 do 10 lat.

Cel szkolenia:

Poznanie tańców, zabaw muzycznych, plastycznych i twórczych, które mogą  stać się urozmaiceniem codziennych zajęć z dziećmi.

Prowadząca: Magdalena Mertens – nauczyciel wychowania zintegrowanego, realizująca zajęcia  plastyczno–muzyczno-ruchowe w oparciu o elementy edukacji przez ruch, wzbogacone o gry, zabawy i układy taneczne według własnej koncepcji autorskiej

• otrzyma pakiet gotowych pomysłów na zabawy z dziećmi
  • pozna proste układy taneczne, które można zatańczyć ze stonogą do spacerów lub pająkiem z kolorowych szarf
  • będzie potrafił przygotować pomoce z baloników na festyny rodzinne i zajęcia otwarte
  • pozna i wdroży do swoich działań elementy Edukacji przez ruch
  • nabierze sił i pozytywnej energii do działania!
  • uczestnik otrzyma: zaświadczenie, materiały szkoleniowe: płyty z opisem wszystkich wykorzystanych zabaw, utworów i pomysłów

– stymulowanie aktywności dzieci poprzez proponowanie ciekawych zadań
– poznawanie siebie nawzajem w  pracy i zabawie
– odkrywanie przez działanie – elementy Edukacji przez Ruch

– modelowanie baloników – przygotowanie kolorowych pomocy na zajęcia otwarte lub festyny rodzinne
– zabawy muzyczne i tańce ze stonogą /stonoga wykorzystywana do spacerów w przedszkolu/ (np. Usypiamy, przytulamy stonogę, Stonoga na spacerze)
– wykorzystanie kolorowego pająka z szarf do zabaw muzyczno-ruchowych (np. Jedzie ciuchcia, Pajęczyna)
– proste ćwiczenia umuzykalniające i układy taneczne (np. Taniec połamaniec, Taniec doklejaniec, Taniec na początek dnia)
– tańce relaksacyjne z wykorzystaniem chust i gazet.
– spontaniczne i zaplanowane gry na instrumentach do podkładów muzycznych (np. Król Lew, Lollypop)

Czas trwania:  1 dzień  (8 godzin dydaktycznych)

Termin: 24.10.2020 (sobota)

Koszt: 159,00 zł

KLIKNIJ, ABY WYSŁAĆ KARTĘ ZGŁOSZENIA

• Karta zgłoszenia podpisana przez dyrektora szkoły/placówki*

*Dotyczy uczestników, za których reguluje opłatę szkoła/placówka. Na Państwa życzenie wystawiamy rachunki z terminem płatności.

W przypadku nieuruchomienia kursu Instytut Doskonalenia Nauczycieli „WIEDZA”, ul. Wojewódzka 29/14, 40-026 Katowice, zobowiązuje się zwrócić wpłaconą kwotę na wskazane przez Słuchacza konto bankowe lub zaproponuje inny termin szkolenia.

Harmonogram  kursu:

• 08.30-10.45 – zajęcia dydaktyczne
  • 10.45-11.00 – przerwa na kawę, herbatę, słodki poczęstunek
  • 11.00-12.30 – zajęcia dydaktyczne
  • 12.30-13.00 – obiad (zostanie podany Państwu na miejscu szkolenia)
  • 13.00-14.30 – zajęcia dydaktyczne