DZIECI Z OBNIŻONĄ SPRAWNOŚCIĄ MANUALNĄ – ZABAWY WSPOMAGAJĄCE I USPRAWNIAJĄCE PRACĘ RĘKI

O kursie

Działania wspomagające prawidłowy rozwój małej motoryki, to nieodzowny element w pracy z przedszkolakiem, a także uczniem klas wczesnoszkolnych. Proponowany kurs to czas twórczej zabawy i praktycznego działania. Występujące u dziecka trudności związane z samoobsługą, posługiwaniem się nożyczkami, kredkami, ołówkiem, a także problemy związane z procesem pisania wymagają systematycznego ćwiczenia. Grafomotoryczne zabawy przedstawione w czasie kursu służą przygotowaniu dziecka do samodzielności w podstawowych czynnościach samoobsługowych, prawidłowego używania narzędzi szkolnych oraz wysiłku motorycznego.

Kurs skierowany jest do:

nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, nauczycieli oraz osób pracujących z dziećmi z trudnościami grafomotorycznymi

Prowadzący:

Joanna Brząkalik – terapeuta pedagogiczny, nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej

Cel kursu:

zapoznanie się z elementami wybranych metod pracy w obszarze rozwoju manualnego dziecka; poznanie sposobów diagnozowania i podnoszenia sprawności grafomotorycznej; nabycie umiejętności przygotowania i wykorzystania różnych pomocy do ćwiczeń ręki

• otrzymuje pisemne zaświadczenie o udziale w formie doskonalenia zawodowego;
  • posiada uporządkowaną wiedzę na temat rozwoju sprawności grafomotorycznej, diagnozowania problemów, przyjmowania prawidłowej pozycji ciała i prawidłowego trzymanie przyborów szkolnych przez dziecko;
  • wie, jakie ćwiczenia wspomagają rozwój motoryczny dziecka – potrafi zastosować je w praktyce;
  • potrafi przygotować różne pomoce, w tym masy plastyczne umożliwiające przeprowadzanie ćwiczeń manualnych;
  • zna wybrane zabawy paluszkowe;
  • posiada wykaz przydatnej literatury i zestawu pomocy dydaktycznych.

1. Etapy kształtowania się umiejętności grafomotorycznych.
  2. Zarys metod diagnozowania rozwoju ruchowego.
  3. Usprawnianie motoryki i koordynacji wzrokowo-ruchowej – ćwiczenia praktyczne.
  4. Zabawy manualne na materiale spożywczym.
  5. Masy plastyczne – praktyczne przygotowanie mas i wykonanie przykładowych prac.

Czas trwania:

1 dzień (8 godzin dydaktycznych)

Cena:  149,00 zł

Termin: 16.03.2019 (sobota)

• Karta zgłoszenia podpisana przez dyrektora szkoły/placówki*

*Dotyczy uczestników, za których reguluje opłatę szkoła/placówka. Na Państwa życzenie wystawiamy rachunki z terminem płatności.

KLIKNIJ, ABY WYSŁAĆ ZGŁOSZENIE

W przypadku nieuruchomienia kursu Instytut Doskonalenia Nauczycieli „WIEDZA”, ul. Wojewódzka 29/14, 40-026 Katowice, zobowiązuje się zwrócić wpłaconą kwotę na wskazane przez Słuchacza konto bankowe lub zaproponuje inny termin szkolenia.

Harmonogram  kursu:

• 08.30-11.00 – zajęcia dydaktyczne
  • 11.00-11.15 – przerwa na kawę, herbatę, słodki poczęstunek
  • 11.15-13.00 – zajęcia dydaktyczne
  • 13.00-13.30 – obiad (zostanie podany Państwu na miejscu szkolenia)
  • 13.30-15.15 – zajęcia dydaktyczne
  • 15.15-15.30 – podsumowanie szkolenia, wręczenie zaświadczeń i upominków

UWAGA!

Zalecamy wygodny strój oraz prosimy o przyniesienie kleju i  nożyczek.