Depresja u dzieci i młodzieży

Prowadzący: Katarzyna Leszczyna – pielęgniarka ze specjalizacją psychiatryczną i zachowawczą, arteterapeuta, mediator, mgr sztuki

Szkolenie skierowane jest do:

Szkolenie skierowane jest do nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, nauczycieli szkół podstawowych i licealnych, asystentów osób z niepełnosprawnościami, studentów kierunków pedagogicznych.

Cel szkolenia:

Zapoznanie z tematyką depresji, omówienie i różnicowanie objawów występujących u dzieci i młodzieży, sposoby wczesnej interwencji i postępowania z dzieckiem chorym w szkole.

1. Depresja – definicja, przyczyny, objawy
  2. Zaburzenia depresyjne w przebiegu chorób somatycznych i psychicznych
  3. Postępowanie i formy pracy z dzieckiem depresyjnym
  4. Zachowania autoagresywne – próby samobójcze, problem samookaleczania się

Czas trwania: 5 godzin
Forma szkolenia:
on-line

Termin szkolenia: 11.10.2021 (poniedziałek, 16.30-20.30)

Koszt szkolenia: 99,00 zł

• materiały szkoleniowe (drogą elektroniczną)

• Karta zgłoszenia
  • Pisemne zobowiązanie dyrektora placówki do pokrycia kosztów szkolenia za daną osobę*
    *Dotyczy uczestników, za których reguluje opłatę szkoła/placówka. Na Państwa życzenie wystawiamy faktury z przedłużonym terminem płatności.
  • KLIKNIJ, ABY PRZESŁAĆ ZGŁOSZENIE ELEKTRONICZNE!