Cztery pory roku w tanecznej odsłonie: skaczą nóżki, tańczy ciało i wirują dłonie!

Kurs doskonalący

CZTERY PORY ROKU W TANECZNEJ ODSŁONIE: SKACZĄ NÓŻKI, TAŃCZY CIAŁO I WIRUJĄ DŁONIE

Zupełnie nowy zestaw pomysłów na zabawy muzyczne i taneczne choreografie.

Szkolenie skierowane jest do:

Szkolenie skierowane jest do nauczycieli wychowania przedszkolnego, nauczycieli klas I-III szkoły podstawowej oraz osób pracujących z dziećmi w wieku od 3 do 10 lat. Szkolenie jest  kontynuacją kursu Wiosna, lato, jesień zima i zabawa się zaczyna, jednak ze względu na to, że obejmuje zupełnie nowy zestaw pomysłów i choreografii może być realizowane jako osobna forma doskonalenia.

Cel szkolenia:

Wzbogacenie zajęć z dziećmi poprzez wprowadzenie nowych i ciekawych układów tanecznych, zabaw muzycznych  i tematycznych na każdą porę roku.

Prowadząca: Magdalena Matusiak-Mertens

• zna układy taneczne do wykorzystania w codziennej pracy z dziećmi,                  a także podczas uroczystości okolicznościowych m.in.: układ do hitu disco polo na Dzień Mamy, a także Małżeństwa historia prawdziwa – „choreografia z przymrużeniem oka” do wykorzystania na Dzień Rodziców
  • zna zabawy muzyczne i choreografie taneczne z wykorzystaniem: gwiazd i liści z papieru, parasolek, kółek z frędzelkami, obręczy, girland, rękawiczek, tekturowych chmurek, balonów, chust i innych ciekawych rekwizytów
  • potrafi zagrać proste instrumentacje muzyczne
  • stosuje melorecytacje – jako alternatywę dla dzieci, które niekoniecznie lubią śpiewać
  • stosuje bajki, które stają się wstępem do realizacji muzycznych                            i tanecznych, m. Inn. Bajka o pajączku, który chciał zwiedzać świat
  • zna proste, nieskomplikowane inscenizacje ruchowe (np. Krasnoludki, Jabłuszko, Sanie z Mikołajem, Motylek, Kosmiczne kurczaki, Biedroneczka), a także trudniejsze choreografie dla dzieci starszych (np. Wirujące gwiazdy, Witaminki, Zakochany bocian, Letni poranek, Klauny)

• zaświadczenie
  • materiały szkoleniowe: płyty z muzyką, opis wszystkich wykorzystanych tańców,  inscenizacji i zabaw

1. Taneczne powitanie na dobry humor i rozgrzanie.
  2. Jesienne inspiracje – prowadzącej wariacje.
  3. Chwila wytchnienia – plastyczne pomysły i marzenia.
  4. Zimowa kraina tańca i muzyki – pokochają ją dorośli i polubią smyki.
  5. Żabki, motyle, biedronki – czyli tańce wiosennej łąki.
  6. Dla mamy i dla taty letnie tańce i szpagaty.

Czas trwania: 1 dzień  (10 godzin dydaktycznych)

Termin:  18.11.2017

Koszt: 179,00 zł

• Pisemne zobowiązanie dyrektora placówki do pokrycia kosztów szkolenia za daną osobę*

*Dotyczy uczestników, za których reguluje opłatę szkoła/placówka. Na Państwa życzenie wystawiamy faktury z przedłużonym terminem płatności.

W przypadku nieruchomienia kursu Instytut Doskonalenia Nauczycieli „WIEDZA”, ul. Wojewódzka 29/14, 40-026 Katowice, zobowiązuje się zwrócić wpłaconą kwotę na wskazane przez Słuchacza konto bankowe lub zaproponuje inny termin szkolenia.

Rezygnacje z kursu Instytut przyjmuje tylko w formie pisemnej. Za datę rezygnacji uznaje się datę dostarczenia/wpływu dokumentu do Instytutu. Warunki rezygnacji:

KLIKNIJ, ABY PRZESŁAĆ ZGŁOSZENIE ELEKTRONICZNE!

Kontakt:

Anna Wilczek